Tyl není jen příjmení textaře naší hymny


Svět látek je natolik zajímavý, že učaroval módním návrhářům a tvůrcům bytových dekorací, kteří kombinují různé materiály a technologie zpracování tkanin a netkaných textilií, z nichž vznikají až neuvěřitelné kousky hodné pozornosti široké veřejnosti. Stačí se porozhlédnout kolem sebe a zjistíte, jak zajímavý může být pouhý pohled na divadelní jeviště anebo do zámeckých komnat, kde se vám bude tajit dech nad uměleckým vyjádřením mistrů krejčovského řemesla.

barevný tyl a tenisky

Jedním z nejtajemnějších materiálů světa látek je tyl. Na první pohled možná nenápadný, ale s obrovským rozsahem možností využití.

Tyl jako umělecký skvost

Někteří lidé jsou nesmírně kreativní a nápadití a tyl Prima obchod je materiál, který se jim k jejich tvorbě náramně hodí. Připomíná svým vzhledem velmi jemnou akvaristickou síťku, která je tvarově poměrně dobře stabilní a zároveň tvárná, pevná, a mimo jiné vytváří dojem jakési nebeské vzdušnosti a ryzí čistoty. Z barevného tylu snadno vytvoříte lůžkový baldachýn, taneční sukni pro scénický balet anebo dámskou večerní toaletu, která si příliš nezadá s luxusními královskými hábity.

krása tylu

Zpracování této látky napomáhá i svět barev, protože právě zde vynikají ve své jedinečné pestrosti, aniž byste měli dojem, že jde o těžkopádné tkaniny. Barvy mohou být i velmi křiklavé a pastelové a v kombinaci s otvory v síťovině vyzní úplně jinak, než kupříkladu na splývavém těžkém sametu.

dívka princezna

Tyl pro děti

Zejména holčičkám udělá tato látka velkou radost, protože s ním mohou vesele experimentovat a naučit se šít alespoň základní modely oděvů a mnoho dekorativních předmětů. Spolu s maminkami mohou vytvářet záclony a závěsy určené pro všední dny i slavnostní příležitosti, a mohou jej směle vyzkoušet pro zhotovení oblečení na maškarní ples anebo dětskou zahradní narozeninovou párty. Jistě ne náhodou tyl připomíná zámecké interiéry, a chce-li se v něm některá dívka zhlédnout jako princezna, má k tomu báječnou příležitost.