Balicí materiály pro stěhováníŽe jsou ke stěhování v Praze 4 zapotřebí balicí materiály, je jasné snad každému. Začíná se obvykle u kartonových krabic různé velikosti a nosnosti a ty se pak plní věcmi, které je třeba mezi sebou vystýlat vhodným výplňovým materiálem. A zde se mnohdy dostáváme na tenký led.

Staré časopisy

Před použitím starých novin a časopisů důrazně varujeme. Ty patří do sběru a nikam jinam, protože jejich tiskařská barva je toxická a zapáchá natolik, že vám může poškodit a zničit vše, co do takového papíru zabalíte. Rozhodně se vyvarujte takového balení potravin, hraček, sportovních potřeb, domácích spotřebičů, oblečení a obuvi. Když už chcete novinový papír použít, tak jen výjimečně, například pro automobilové součástky od oleje a šmíru.

balení nábytku

Bublinková fólie

S bublinkovou fólií nic nepokazíte a můžete do ní zabalit skoro všechno. A to včetně potravin, protože se jedná o zdravotně nezávadný polyetylen. Kombinace bublinek a tenké fólie dokáže zázraky, snadno si poradí s ochranou předmětů ze skla a křehkého plastu, musíte však balit věci do více vrstev fólie a šikovně je ukládat do krabic, aby se přímo nedotýkaly. Bublinkovou, a někdy i stretch fólii, mívají na prodej či k přenechání zdarma i stěhovací firmy.

balení věcí před stěhováním

Kartonová vlna

Kartonová vlna se vyrábí z papírového kartonu. Je výhodná v tom, že vyplní mnoho místa v krabici, kterou byste nedokázali vyplnit ničím jiným. Pomáhá krabici dobře uzavřít, ale zároveň je poměrně těžká a nehodí se ke křehkým věcem. Ideální je například pro balení textilu, obuvi nebo knih.

Tělíska flo-pak

Tato tělíska připomínají malé motýlky a vyrábí se buď z měkčeného plastu anebo z kukuřičné mouky nebo šrotu. Jsou vhodné pro zabezpečení zejména malých předmětů v krabicích před mechanickým poškozením. Tělíska se dají koupit ve specializovaných obchodech s balicím a výplňovým materiálem.