Více si věřit! To je klíč k lepšímu životu, umíte to?


Máte také pocit, že všichni okolo jsou úspěšnější a snad ani nedělají chyby? Napadá vás někdy, jak to dělají? Možná si více věří. Umíte si věřit a jak na to? 

Více si věřit! To je klíč k lepšímu životu, umíte to? 

Přehnaná sebedůvěra nemusí být to nejlepší, ale člověk by neměl sám v sebe nikdy přestat věřit ani trošku. Možná to znáte, ten pocit, že všichni okolo dělají věci správně, že na co sáhnou, se jim daří, že kam přijdou, tam zazáří. Zatímco vy stojíte na místě, přešlapujete a potýkáte se s neúspěchem, který vás sžírá a možná i přivádí do nepěkných stresových situací. Člověk by měl sám v sebe věřit, zdravě ale nekompromisně a za každé situace. Pokud si věříme, dokážeme i nemožné. Jak je to možné? Proč je potřeba si věřit a jak toho můžete dosáhnout, když do teď to nešlo? 

volnost, radost

Komu v životě věřit? Sobě! 

Zklamat nás mohou přátelé, rodina, kolegové v práci a dokonce i děti. Cizí lidé ale i ti nejbližší, ale je třeba si uvědomit, že jen my sami sebe nemůžeme zklamat nikdy. Měli bychom tedy žít tak, abychom se uměli mít rádi a uměli si odpouštět. Ano, sami sobě bychom měli být schopni odpustit u neúspěch. Pak se v sobě nemůžeme nikdy zklamat. A dělat chyby je lidské, i ti nejúspěšnější lidé nějaké chyby v životě udělali, paradoxně jich možná udělali mnohem více, než vy. Ale z každé chyby je třeba se umět řádně poučit. Dost často se také stává, že člověka shazuje jiný člověk, což značně sebevědomí u slabších jedinců může snížit. Zatímco někdo si z kritiky okolí vrásky nedělá, někomu to může tolik podkopávat sebevědomí, až přestane být se sebou spokojený. Ale není k tomu důvod. 

šťastná žena

Lepší myšlení a více času pro sebe 

Jak docílit toho, aby člověk myslel pozitivně? Když myslíme pozitivně, díváme se na svět jinak a mnohem lépe sami sebe přijímáme. Je třeba se tedy začít obklopovat správnými lidmi a dělat si radost. Pokud pak člověk cítí, že je toho na něj až příliš, není nic lepšího, než si dopřát chvíli pro sebe. Pokud umíme totiž trávit čas sami se sebou, lépe se začneme chápat a vnímat. Vnímání svých vlastních pocitů, dobrých i negativních pak také pomáhá očistit si mysl. 

Za všech okolností je pak potřeba se nepřetvařovat a jednat dle toho, co je pro nás důležité, podle toho čemu věříme, co uznáváme. Přetvářka nevede k ničemu dobrému, pokud si tedy chcete začít věřit, musíte se chovat vždy podle sebe a být sami sebou.