V podnikání jde o peníze


Podnikání je tu jednoznačně od toho, aby se jím vydělávaly peníze. Toto musí vynášet, tedy musí být zaručeno, že příjmy natolik převýší výdaje, aby zbylo na podnikatelovo živobytí a snad i na něco navíc. Obvykle tomu tak i je. A pokud nikoliv? Pak se může stát, že soukromník se svým podnikáním nevyhnutelně skončí, protože to pro něj nemá ten efekt, který by to mělo mít.

staré mince

Ale než někdo vzdá své podnikání, měl by si být jist, že udělal pro jeho záchranu všechno a toto je tedy nevyhnutelně ztracené. Jistě se nevyplatí tesknit, když je nějaká firma skutečně předurčená k zániku. Snažit se zachránit dejme tomu v dnešní době továrnu na elektroniku, jaká byla prodejná naposledy v dobách socialismu, kdy lidé ochotně brali cokoliv, nebo dokonce něco takového, jako je výroba pazourkových nástrojů, které s takovou oblibou používali naposledy nějací ti pralidé, to by bylo zbytečné. A pochopitelně nejde jenom o takto očividné příklady, které jsem si právě vycucal z palce, jde i o jiné neefektivní výrobce a poskytovatele nežádaných služeb.

eura měna

Ale když má nějaké podnikání stále ještě naději na dobrou budoucnost, vyplatí se vyzkoušet pro jeho záchranu cokoliv. A když na to přijde, může tu být spásou i půjčka. A to velice často hypotéka bez doložení příjmu. Jistě, není to jenom tato nebankovní hypotéka, která může být zoufalým podnikatelům v těžkých časech nápomocná, ale je to bohužel často jedině ona, co se podaří získat podnikatelům s nízkými příjmy, záznamy v registrech dlužníků a dalšími nedostatky. Na rozdíl od bankovních půjček se tady totiž ručí za splácení zástavo nemovitosti. A kdo může nabídnout aspoň takovou zástavu, má po starostech. Peníze od nebankovní společnosti bez problémů dostane. A je jenom na něm, aby je investoval tak, že to jeho byznysu prospěje.

A tak jsou nebankovní hypotéky možnými zachránci soukromých podnikatelů. A možná i vás samotných.