Svatební šaty nemusí být jen bíléVýběr svatebních šatů je pro každou nevěstu velmi důležitý. Každý si chce vybrat ty dokonalé, takové, které budou jejímu srdci nejblíže. Většina nevěst sahá po bílých svatebních šatech. Je to totiž tradice. Ale proč nezkusit trochu experimentovat? Tradiční bílé svatební šaty tu možná nejsou tak dlouho, jak jste si mysleli. Ve skutečnosti se dříve dívky oblékaly na svatební den do modré barvy, protože za značila nevinnost. A dříve se na nevinnost u nevěst dbalo daleko více než v dnešní době. Něco z této tradice ale přetrvalo dodnes, protože tradice velí, že by měla mít nevěsta na sobě něco modrého.

svatba

Bílá látka byla považována za luxus, kterým by se nemělo plýtvat na svatební šaty. Zapovězená barva byla například fialová, protože fialová barva byla dříve považována za symbol smrti. Revolucí v barvě svatebních šatů byla svatba královny Viktorie. Ta si jako první oblékla bílé svatební šaty. Ostatní ženy chtěly být na svůj svatební den také jako královny, a proto začaly shánět bílé svatební šaty. Tato tradice se ustálila po 2. světové válce. Nyní se mnoho lidi dívá na jakékoliv jiné svatební šaty než čistě bílé, jako na nehoráznou výstřednost. Ale svatební šaty se mají líbit především vám.

svatební šaty

Proto volte svatební šaty takové, které si zamilujete. Pokud chcete jen mírně pozměnit odstín, můžete si vybrat například barvu pudrovou nebo barvu šampaňského. Velmi dobře vypadají svatební šaty v pastelových odstínech, které jsou jemné a na svatební den se skvěle hodí. Pokud chcete být odvážnější, zvolte klidně výraznější barvu. Sytě modrou, červenou, žlutou. Speciální jsou také černé svatební šaty. Pokud k nim budete mít sladěný i zbytek svatby, můžete v nich ten den vypadat jako skutečná královna. A kde je seženete? Široký výběr najdete například u barevných svatebních šatů Svatební šaty společenské plesové.