Proč si pořídit květinovou fontánu

Zvlhčuje vzduch – zejména v období letních veder je každý vodní rezervoár vítaný a zvlhčení vzduchu přináší i snížení jeho teploty. Proto se také tak dobře cítíme u řeky a zejména u potoků či vodopádů, kde voda protéká a dopadá na zemský povrch z větších výšek. Mnoho lidí se také v létě zdržuje u zahradních či městských fontán, které nemají funkci ryze okrasnou, ale jak sami vidíte, i praktickou.

fontána v parku

Podporuje tvorbu záporných iontů – záporné ionty jsou nesmírně důležité pro regeneraci tělesných buněk. Moudrá příroda nám je nabízí opět právě tam, kde nalézáme vodní zdroje. Nejsilnější tvorba záporných iontů probíhá u masivních vodopádů, například Niagarských, ale ani drobná zahradní fontána není k zahození. Poslouží vám při posezení pod pergolou, v altánku, na terase nebo u bazénu s vašimi přáteli.

zurčící voda z fontány

Zklidňuje psychiku, odbourává stres – současná doba klade obrovské nároky na každého z nás zejména po psychické stránce. Ti, co pamatují dobu před čtyřiceti, padesáti lety mohou snadno porovnat rozdíl, protože tehdy, ač za reálného socialismu a tzv. normalizace, měli lidé více času sami na sebe, více klidu a osobní pohody. Jestliže si pořídíte fontánu květinovou Chlorito.cz, bude to významný antistres a zklidňující prvek.

Zlepšuje mezilidské vztahy – pohled na zurčící vodu a květiny navozuje kromě osobního dobrého pocitu i touhu sdílet dobrou náladu s jinými lidmi. Kontakt s těmito prvky má velký význam pro zlepšení přátelských vztahů, proto se také fontány doporučují a mnohdy i vyskytují ve firmách s více kancelářemi, například ve vestibulech budov a v odpočinkových koridorech. U fontán se lidé scházejí, probírají společně pracovní úkoly a mimo jiné i různorodá osobní témata. Vedle fontány je vhodné pro tyto účely rozmístit zahradní nebo interiérový nábytek, a to i pro možnost delšího odpočinku či vedení pracovní porady.