Kratom: Trend nebo opravdu pomáhá?

Na kratomu jako takovém není nic moc špatně, protože je to čistě rostlina, není to nic synteticky vyrobené, takže by to čistě teoreticky nemuselo být nijak škodlivé. To si také hodně lidí říká a kratom si koupí od člověka, který ho prodává. Musíte mít ale samozřejmě předem ověřeno, jestli to, co prodává je kratom a jestli je kvalitní a jestli do něj něco navíc ještě nepřidává. Byl by to totiž obrovský problém, kdyby balíček neobsahoval to, co by měl a vám by to třeba jen trochu zničilo zdraví. Takových případů bylo až moc na to, aby si to každý uvědomil a opravdu tyto věci kupoval u lidí, kteří jsou ověření.

kratom

V České republice sice prodej kratomu je legální, ale jsou na to poměrně přísná pravidla a kratom se smí užívat pouze příležitostně, a to podobně jako káva – má vás nakopnout, ale rozhodně se člověk nesmí z kratomu vystřelit někam vysoko do oblak. Navíc výrobci a ti, kteří kratom prodávají musí dávat velký pozor na to, kolik mitragyninu přípravky obsahují, protože pokud se toto maximální množství, které je povoleno poruší, můžete jít do vazby. Pokud jste si o kratomu něco chtěli přečíst, tak jistě uvažujete o tom, že ho začnete používat, nebo vás jen čistě zajímalo, co to je a jak to funguje.

tabletky

Řeč je spíše o pozdější generaci, protože mladí lidé v tomhle mají poměrně jasno a většina z nich zná někoho, kdo kratom prodává. Je to dost dobrý obchod, jednak to hodně lidí používá, jednak to je legální, takže pokud mají jejich pytlíčky pořád stejné složení, nemusí se bát, že by se někdy dostali do vazby. Ovšem spíše starší lidé neví, co to je, a tak se chtějí ujistit, že jde opravdu o něco legálního. Kratom sice legální je, ale musí se dbát na správné dávkování a nepřehnat to. Hodně lidí zná právě spíše zelený kratom, ale existuje i například červený. Účinky červeného kratomu jsou velmi podobné těm u zeleného, zkrátka vás to nakopne jako kafe, lépe se soustředíte a máte lepší náladu. Nesmíte to ale přehnat, to pak vede například k ospalosti.