Když to nejde řešit jinak, nastupuje demolice domuPamatujete se na film s Bolkem Polívkou „Dědictví aneb kurvahošiguttentag“? Téma získání majetku po předcích, kteří byli snaživí a odkázali svým potomkům a příbuzným značné jmění, je jedno z nejoblíbenějších v soudobé společnosti, a gradovalo již v devadesátých letech dvacátého století. Protikladem k tomuto fenoménu je naopak dědictví problematické, které je nám spíše na obtíž, a přináší spoustu starostí. Jestliže si nyní odmyslíme dluhy, které po sobě zanechali obvykle nezodpovědní lidé, mohou to být i objekty, nemovitosti, určené spíše k demolici, nežli https://www.sport.cz/behani/ladime/clanek/903629-kdy-je-lepsi-trenink-vynechat-aneb-lepsi-nic-nezli-neco.html k rekonstrukci a obývání.

demolice domu

Ceník demolice domu je pak jednou z položek, kterou se musíme nechtěně zabývat, nicméně nám pak jiné řešení nezbývá. Získat dům v dědictví, určený k demolici, však nutně nemusí znamenat tragédii, dají se z toho někdy vytěžit i zajímavé benefity:

staré schody

Fantastický výhled – jestliže se pozemek nachází na krásném místě s úžasným výhledem do krajiny, pouhý výhled dokáže nabíjet energií tak, jako kdyby vás někdo připojil k elektrické nabíječce. Kvůli krásným výhledům se nevyplatí pozemku zbavovat, je výhodnější dům nechat strhnout a pozemek využívat k trvalému bydlení například v mobilní dřevostavbě.

Lukrativní pozemek – některé stavební či rekreační pozemky se dobře prodávají, a pokud seženete kupce za přijatelnou cenu, můžete pak s finanční úsporou zakoupit jiný pozemek nebo přímo rekreační objekt někde jinde, kde to vyhovuje vám, aniž by šlo o lukrativní zónu. Využijte toho, že máte alespoň pozemek, i když je nutné dům strhnout.

Příroda – znáte to alespoň okrajově na Třeboňsku? Pokud právě tam zdědíte parcelu s domem k demolici, stojí za to vystavět tu alespoň rekreační chatu. Je to jedno z nejmalebnějších a nejromantičtějších míst v celé Evropě a můžete si tu pak dopřát každodenní pěší procházky nebo projížďky na kole.