Dokonalou pleť získáte pečlivou péčiKdo by nechtěl mít krásnou, dokonalou pleť. Pro většinu z nás ale není genetika tak štědrá, abychom měli od přírody bezproblémovou pleť. Pokud máte nějaké problémy, jako je akné, rozšířené póry, suchou pleť nebo vám třeba začínají první vrásky, je třeba zaměřit se na péči o vaši pleť. A dobrou zprávou je, že k tomu nepotřebujete žádné invazivní zásahy, nebo drahé kosmetické produkty.

Hydratujte

Hydratace je důležitá, a měla by následovat hned po tom, co si pleť vyčistěte a nanesete pleťová séra. K hydrataci vám slouží pleťové krémy, které v sobě mají hydratační složky. Kvalitní hydratační krém vás opravdu nemusí stát tisíce, seženete ho již za pár set korun.

krém

Nestresujte se

Snažte se omezit ve svém životě stres. Studie odhalili, že mimo jiné má stres za následek i zhoršení stavu naši pleti. Díky stresu se totiž vylučuje hormon kortizol, a ten může způsobit to, že se vaše pleť bude více mastit a bude se vám zhoršovat akné. Zkuste různé relaxační techniky, jógu, meditaci nebo dechové cvičení.

Dbejte na výživu i zevnitř

Na pleti se odráží i stav toho, co jíme. Proto byste měli dbát na správnou výživu. Měla by být plná čerstvého ovoce, zeleniny, a naopak byste měli omezit cukr. Důležitý je pro vás taky příjem vitamínu C, B, zinku a kolagenu. Pokud nemáte dostatek těchto složek ve stravě, můžete je užívat jako potravinové doplňky.

ovoce

Čistěte šetrně

K čištění pleti používejte šetrné čistící prostředky. Měli by být bez parfemace, esenciálních olejů a jejich konzistence by měla být pro pleť uklidňující. Důležité je, aby byli tak šetrné, abyste je mohli použít i například na oční okolí.

Odpočívejte

Odpočinek se také odráží na vaší pleti. Nedostatek spánku se projeví kruhy pod očima, a z dlouhodobého hlediska i unaveným a strhaným vzhledem vaší pleti. Vyhraďte si dostatek času na spánek a také na průběžný denní odpočinek.