Kdo za vás umyje schody v bytovém doměDohodnout se mezi nájemníky a vlastníky bytů bytového domu na úklidu společných prostor je někdy nad lidské síly. Vše záleží na tom, jací lidé tu žijí, jak jsou přístupní dohodám, jaké mají požadavky, a také zda jsou sobečtí a vypočítaví, nebo naopak vstřícní a ochotní spolupracovat. Lidská nátura je na této planetě velmi odlišná a nelze říci, že jsou všichni pohodáři, a že s každým můžete jednat podle stejného scénáře. Toto samozřejmě platí i pro vztahy ve společném objektu, které jsou někdy skvělé a záviděníhodné, a jindy naopak děsivé.

bytový dům v zimě

Nemáme v úmyslu tu nyní hodnotit kvalitu vztahů vašeho domu, jen naznačujeme, že se někdy vyplatí přenechat úklid panelových domů úklidovým firmám. Odpadnou tu pak různé šarvátky, pomluvy a další nepříjemnosti, že pan Libor ze třetího patra nevytírá schodiště, když na něho přijde řada, a že na vaše soustavné výtky reaguje jen úšklebkem, protože nemáte žádné páky na to, k úklidu jej přimět.

panelový dům

Úklidová firma ovšem neřeší pouze vytírání schodů, ve hře jsou i další důležité části domu, jako je výtah, vstupní vestibul, kočárkárna a také okna ve společných prostorách. A zde se na okamžik zastavíme, protože mytí oken je velmi svérázná, ale zároveň nevděčná a také nebezpečná činnost.

Čistá okna ve společných prostorách jsou vizitkou každého domu a všimnou si jich i návštěvy, které k vám dochází na kávu a zákusek. K jejich umývání se ale mnoho lidí v paneláku nemá, protože je to poměrně pracné a také riskantní. Umýt okno v přízemí a v prvním patře žádné významné riziko sice nepředstavuje, ale o dvě patra výše už ano a vypadnout z okna je ve většině případech jistý rozsudek smrti. Takové případy se bohužel již přihodily a můžete se o tom dočíst na Internetu. Pověříte-li mytím oken úklidovou firmu, bude osazenstvo vašeho domu v klidu a zároveň budete mít jistotu, že nikdo z nájemníků nebude riskovat život.