Co je s námi špatně?


Dřív tráva rozhodně nebyla zelenější, ale ještě pár let zpět si pamatuju na to, že lidi se k sobě takhle hnusně nechovali. Těžko říct co za tímto trendem stojí, ovšem obávám se, že cesta zpět je nemožná. Lidé se k sobě chovají velice špatně. Nejen že si nedokážou v klidu promluvit když je nějaký problém, ale jsou schopni se pomlouvat a ničit si majetky jen proto, že třeba omylem nacouvali sousedovi do auta a jen chce oprávněně uhradit škodu.

ženy pomluvy

Žiju na vesnici celý svůj život, a naše rodina zde žije několik generací. Spolu se starousedlíky jsme se shodli, že pozorujeme trend, kdy se na vesnici stěhují lidé z města aby měli klid, ale že ho seberou ostatním, to je v pořádku. Noční oslavy které zahrnují nejen návykové látky ale i velice hlasitou hudbu, kterou neztiší ani po 22. hodině ani na žádost sousedů, kteří by se třeba chtěli vyspat do práce. Stížnosti na to, že jim na stromy létá hmyz, v potoce kvákají žáby a dokonce že kokrhají kohouti. To všechno jsem z jejich strany už zažila.

ruce lidé

Zvlášť právě na vesnicích stačí abyste někomu nepadli do oka třeba proto, že jste si dovolili ukázat na to, že svádí vodu ze střechy n vaši garáž a ta začíná plesnivět. Místo omluvy a nápravy vás nejspíš čekají jen urážky a pomluvy. Takové jednání mě nepřestává fascinovat. Nevím jestli je to městskou náturou, protože i ve městě zná spoustu slušných lidí, a naopak na vesnici znám spoustu lidí, kteří by si zasloužili pobyt v nápravném zařízení. Nedokážu si představit že se lidi začnou měnit k lepšímu a budou se ke svému okolí chovat slušně. Je takové chování už normou a zvykli jsme si na něj? Někdo by možná řekl že mám začít u sebe, jenže já se ke všem chovám slušně, protože mi to přijde normální. Je smutné kolika lidem přijde běžné chování popsané výše nebo ještě horší. Ke změně nedojde bez snahy nás všech, ale znační části lidí to tak asi vyhovuje.