Podlahové topení na chatěLidé, kteří tráví na rekreační chatě i zimní období, a chtějí se tam například přestěhovat natrvalo, pochopitelně řeší i způsob vytápění. V současné době je v hledáčku zájmu mnohých z nás zejména úspora za energie, a ta se při vytápění může projevit značným způsobem. Kupříkladu pokud si zvolíte topení v krbu s tepelným výměníkem, propojeným se systémovými deskami podlahového topení v suchém systému pokládky. Je známo, že podlahové topení snižuje náklady na vytápění proto, že není nutné místnosti zbytečně přetápět, jak to bývá u radiátorů, kdy je v obytném prostoru u stropu vedro a u podlahy chladno. Díky rovnoměrnému šíření tepla se podlahové topení stává současným hitem v mnoha domácnostech i firmách.

posezení na koberci

Snadná je i jeho výstavba. V systémových deskách se nachází drážky, do nichž se vloží výhřevné potrubí, na systémové desky se pak položí desky sádro nebo cementovláknité, a tím pokládka podlahového topení končí. Následuje už jen podlahová krytina, například koberec nebo keramická dlažba. Suchou pokládku podlahového topení zvládne i šikovný kutil, odpadá zalévání potrubí betonem, což také usnadňuje řešení případných závad.

teplo od podlahy

Co dodat? Snad jen to, že kromě úsporného a komfortního vytápění máte k dispozici perfektní zdroj pro zlepšení vašeho zdraví skrze vaše bosá chodidla. Jestliže totiž na ně necháte působit teplo, bude to svým způsobem napodobovat jemné reflexní masáže, a ty jsou velmi účinnou léčebnou a preventivní terapií, využívanou řadou zkušených terapeutů. Masáže chodidel někteří odborníci dokonce považují za nejúčinnější typy masáží, co existují, a díky rozmístění nervových vláken na receptorech bosých plosek tak můžeme efektivně působit na trávení, látkovou výměnu, nervovou soustavu, a dokonce i na lymfatický a imunitní systém, činnost mozku, srdce a krevního oběhu.