Plavání je zdravéBolesti zad patří mezi největší problémy se kterými se po zdravotní stránce potýkáme. Sedavé zaměstnání a nedostatek přirozeného pohybu jsou hlavními důvody proč nás tolik bolí záda. Pokud jste i vy už navštívili lékaře s tímto nepříjemným problémem, nejspíš vás odkázal na fyzioterapie, kde vám bylo doporučeno plavání. Je to ideální pohyb, který tělo nezatěžuje a je vhodné i pro jedince s vyšší tělesnou hmotností.

V každém městě není vnitřní plavecký bazén, který se dá využít i mimo letní sezonu. V mnoha městech https://echo24.cz/a/i9pFP/soud-zakazal-diesely-v-nemeckych-mestech najdete jen aquapark s venkovními atrakcemi, který má otevírací dobu nej přes letní sezonu. A tak dlouho se vám asi nebude chtít čekat. Někteří lidé to řeší pořízením vnitřního bazénu domů, někdo si dělá klasický bazén, protože nechce chodit na koupaliště.

dno bazénu

I voda na koupalištích se musí udržovat
Jistě jste někdy slyšeli o tom jak se někteří lidé chovají ve veřejných bazénech. Proto je nutné vodu v nich udržovat čistou a pravidelně ji dezinfikovat. Pro tak velké vodní plochy se používají spíše koncentráty, které stačí vylít do vody a je hotovo. Do menších bazénů, a to i těch domácích, jsou vhodné i chlorové tablety, které zbaví vodu všech choroboplodných zárodků a nečistot, a které jsou za chvilku rozpuštěné.

Plavání ve znečištěné vodě není vůbec zdravé a netrvalo by to dlouho a na vaší pokožce by se objevily svědivé vyrážky. Namísto užívání si vody a slunečného počasí byste tak museli obcházet lékaře s mazat se různými mastičkami, které často obsahují kortikoidy.

žena v bazénu

Nepodceňte čistotu
Čistou vodu můžete mít jen v čistém bazénu. Proto pravidelně sbírejte sítkem nečistoty jako je listí, dezinfikujte vodu, a hlavně čistěte povrch bazénu. Na něm ulpívá spousta nečistot, kterých se zbavíte třeba pomocí vysavače. Dodržujte hygienu ve svém bazénu, který si můžete užívat celé léto.