Nakupování a slevy


Slevy a výprodeje bývaly doménou spíše lidí s menšími příjmy nebo těch, kteří prostě nechtěli za některé věci utrácet více než je nutné. Mnoho lidí se naučilo sledovat letáky a nakupovat ve slevách a v akcích. Podle posledních průzkumů zhruba 70 % lidí nakupuje potraviny a nápoje na základě akčních nabídek supermarketů, a tento trend se v nejbližší době určitě nezmění. Češi musí šetřit i v dalších oblastech jako je volný čas nebo oblečení. A právě u těchto položek není nakupování ve slevách tak snadné jak by se mohlo zdát.

online nákupy

Všimli jste si někdy, jak často obchody s oblečením mívají výprodeje a slevy? Moc často to není. Do výprodeje většinou míří položky o které není mezi zákazníky delší dobu zájem, vyprodávají se velikosti které nejsou tak vyhledávané a tak je těžké ve výprodeji najít hezké oblečení, které by člověk využil a nosil. Lepší podmínky pro nakupování oblečení ve slevě nabízí e-shopy, kde můžete najít větší nabídku světových značek a přijatelnější ceny než v kamenných prodejnách. Proč jsou na e-shopech ceny často nižší? Protože e-shopy nemusí platit tolik personálu a hlavně nemusí platit kamennou pobočku, jejíž provoz například v obchodním centru může vyjít na desítky tisíc korun měsíčně, což musí někdo zaplatit. A ano, zaplatí to zákazník v ceně za zboží.

obchod s oblečením

Mnoho lidí se přeorientovalo na e-shopy
Právě e-shopy se staly populárními v posledních dvou letech, kdy byly uzavřeny obchody během covidové pandemie. Lidé se tak naučili na e-shopech nakupovat vše co potřebovali, a samozřejmě i oblečení. Pro část lidí to byla nutnost, ale na nákupy online si zvykli. Když je zde navíc často zboží levnější než v kamenných prodejnách, proč nenakupovat online i dnes? Navíc vás na e-shopech často čekají slevy, jako například about you sleva na e-shopu About you, kde najdete spoustu módy pro muže, ženy i děti.