Malý skleníček



Říká se, že to, co je malé, je zároveň velmi roztomilé a skutečně nebudete daleko od pravdy, když se to bude týkat i skleníku. Nejen, že bude příjemnou designovou dekorací, ale zároveň bude i moc šikovný, protože i zde se dá vypěstovat krásně šťavnatá a chutná zelenina. V dnešní době není problém si vybrat i odpovídající výplně. Můžete si pořídit polykarbonátový skleník nebo skleník se skleněnou výplní.

ekogarden

Pokud hledáte kvalitu, což je taková záruka na delší trvanlivost materiálu, tak by vás mohl zajímat malý skleník Ekogarden. Jeho velikost je v základu 2,5 metru na 2,5 metru. Přirozeně v nabídce naleznete i další rozměry a podle toho, kolik máte k dispozici volného místa, tak můžete udělat snadno objednávku.

Velikost nerozhoduje o kvalitě

Tento nejmenší skleník je z pozinkovaného plechu tloušťky nosných částí 1,5 mm – 3 mm záleží na zatížení jednotlivých částí. Polykarbonátu se rovněž nelekejte, jelikož má boční výztuhy a je dostatečně silný, aby vaši úrodu ochránil před nepříznivými povětrnostními vlivy. Navíc je výplň opatřena UV filtrem, což má další výhodu, že není třeba nic dále stínit. Šikmé boční stěny jsou rovněž ideální možností, protože sluneční paprsky tak lépe, a hlavně efektivně pronikají dovnitř. U skleníku se sklem vám skla Helios škodlivé UV paprsky neproniknou do skleníku, ale odrazí se zalomením paprsku ven ze skleníku. Plní tedy podobnou funkci jako UV filtr u polykarbonátu.

skleník

Český výrobce má vše promyšleno do detailu, aby vám tento skleník velmi dobře sloužil, proto je vybavený posuvnými dveřmi, které se krásně ovládají, získáte kotvící materiál, těsnící gumu v dostatečné míře na dveře i okna.
Než vám skleníček dorazí domů, tak určitě nezapomeňte připravit základy, které mohou být ze ztraceného bednění, litého betonu, případně můžete i rám vypodložit betonovými prefabrikáty, cihlovou podezdívkou, dřevěnými trámy nebo ocelovými jekly.