Jaké potraviny zrovna neprospívají vaší prostatě


Kdybychom se měli zaměřit na rubriku Prostata nevhodné potraviny Erectmax, zjistíme, že se to týká v podstatě všech dalších částí těla, a že mnozí z nás dělají řadu chyb již v základu jídelníčku. Úvodem, ještě než začneme rozebírat vliv stravy, bychom si měli připomenout, že kromě nevhodných potravin prostatě vůbec neprospívá stres, a že se musíte snažit o jeho potlačení, protože vám pak změna jídelníčku bude prospěšná jen zčásti.

palec nahoru

Vegetariáni a vegani – kdo se vysmívá vegetariánům a veganům, je hlupák. Za prvé se tito lidé vyhýbají odpovědnosti za neetickou násilnou smrt zvířat, a za druhé je rostlinná strava mnohem prospěšnější. Navíc máme dlouhá střeva, nikoli krátká, jak to mají dravci, a maso ve střevě člověka hnije, uvolňuje se z něj mnoho toxinů, a vlastně tím odumíráme zaživa. Rostlinná strava poskytuje veškeré potřebné živiny v plném rozsahu, a pokud tomu nevěříte, mohou vás přesvědčit mnozí kulturisté – svalovci, kteří posilují na rostlinné stravě třeba i déle, než třicet let.

dívka u moře

Co je přirozené, nehledejte v běžných obchodech – lidstvo se dostalo na scestí svou vlastní vinou již před mnoha desítkami let, kdy se začalo s výrobou bílého cukru a vymíláním mouky. Cukr a bílá mouka jsou dva nejhorší jedy a vy je musíte nahradit celozrnnými výrobky a jinými sladidly. Zařazujte zároveň na talíř více zeleniny a ovoce včetně sušeného a také oříšků a kvalitních rostlinných olejů, lisovaných za studena. Toto nakoupíte spíše v prodejnách zdravé výživy a specializovaných e-shopech, než v hypermarketech, i když už i tam lze najít koutky s potravinami zdravé výživy.

Alkohol, cigarety, káva a jiné drogy – veškeré drogy tohoto typu oslabují organismus, protože ten musí k jejich metabolizaci (aby nebyly pro tělo příliš toxické) využít zásob minerálů, stopových prvků, vitamínů a dalších látek. Tím pádem se vlastně o ně sami okrádáte a rychleji stárnete, tělo degraduje a projeví se to i na prostatě. Než zajdete k lékaři pro syntetické léky, raději se zaměřte na tyto záležitosti, protože to je právě to, co vám nejvíc škodí. Mimochodem, raději, než syntetické léky, vyzkoušejte ty přírodní, například bylinky Ženšen, Ashwagandhu, Kotvičník zemní či Macu peruánskou.