Jak se společnosti s .r.o. dají prodat a co je k tomu zapotřebí.


Mnoho lidí se rozhodlo, že nechtějí nikde pracovat jako zaměstnanci. Zjistili, že jim to nevyhovuje. Že jim nestačí jenom minimální mzda anebo že nechtějí pracovat pod jakýmkoliv zaměstnancem. Že chtějí být svobodní a že pro to udělají cokoliv. A jiní zase milují to, v čem naprosto vynikají, ale je chyba na trhu práce, že nemohou najít žádné uplatnění. A tak se rozhodnou zaplnit díru na trhu a začít podnikat v odvětví, které tak moc milují. Ale v odvětví podnikání čekají všemožné nástrahy. A hlavně ty, které jsou tak moc finančně náročné, a tak to někdy končí až likvidací firmy a podnikání.

firma

Ale tomu se snaží každý dobrý podnikatel všemožnými směry zabránit. Ale jak na to, když k tomu dojde? A vy jste nuceni svoji společnost s s.r.o. přeci jenom prodat? Když chcete přejít k prodeji s.r.o. měli byste se nejdřív ujistit, že vy jste jediným vlastníkem firmy a pokud ne, musíte druhého vyplatit. Musíte také svoji sro na prodej přihlásit. A pokud se vám firma podaří prodat, nejprve ji převeďte na nového majitele. Pokud je jich víc tak na všechny majitele, které budou mít v nové firmě podíl. A nezapomeňte je samozřejmě podepsat ověřenými podpisy. A jako poslední krok nezapomeňte na zapsání do obchodního rejstříku.

smlouva

A taky záleží, zdali prodáváte svoji firmu ve fázi růstu a vzestupu anebo ve fázi ztráty a úbytku. Pokud se u vás bude jednat o první případ jsou ochotni kupující zaplatit mnohem vyšší cenu. Takže pokud se rozhodnete prodat firmu dřív, pokud vidíte, že se řítíte do úpadku. Udělá vám to velkou službu, kterou později oceníte. A samozřejmě nesmíte zapomenout na pečlivé vypracování prodejní smlouvy. A pokud si nejste jistí, nebojte se smlouvu a její náležitosti konzultovat s právníky. A ti vám pomůžou veškeré nesrovnalosti srovnat. Snažte se být v bezpečí ze všech stran, aby nedošlo k žádnému problému. Přece jenom prodáváte svoji firmu s.r.o. jen jednou za život.