Inspirujte se stěhováním v Praze filmem „Kulový blesk“

Stěhování proběhlo také v Praze – jestliže plánujete stěhování v Praze Stěhování Mamut, uvědomte si, že děj filmu „Kulový blesk“ se také odehrává v našem hlavním městě. Od té doby však uplynulo bezmála půl století a za tu dobu v Praze výrazně vzrostl počet aut. To se projevilo na problémech s parkováním, takže nezapomeňte minimálně měsíc před stěhováním zajistit na příslušném magistrátu parkovací místo.

papírový karton

Termín stěhování si scénář a režie vybrali v září – všimněte si, že děj filmu je posazen na druhou polovinu září, tedy do období začínajícího podzimu, kdy je příjemné počasí, není ani horko ani zima, a lidé bývají po dovolené i odpočinutí. Na podzim probíhá stěhování více v poklidu, než v létě, a je také déle přes den vidět, než v zimě.

kartonové krabice

Když se na scéně objeví „Klabouch“ – máte-li v domě podobného souseda, jako byl ve filmu pan Klabouch, rozhodně vám to nezávidíme. Toto také bývá důvodem, proč se lidé stěhují a opouští jinak zajímavé prostředí. Vhodné je v tomto případě stěhování provést co nejvíce potají, například večer nebo velmi brzy zrána, anebo formou stěhování na klíč, kdy na místě již ve stěhovací den nebudete přítomni, ale budou tu pouze stěhováci.

Prohlédněte půdičku a sklep – některým lidem se může stát, že zcela opomenou to, že mají ve sklepních kójích nějaké předměty, anebo jimi mají zaplněnou nevyužité půdní prostory. Paní Jechová ve filmu nebyla nadšená z tahání uhlí ze vzdáleného sklepa a stejně tak vy nemusíte být nadšení z vyklízení starého haraburdí z vašeho sklepení. Můžete tím ovšem pověřit stěhovací firmu.

Svatba – ve filmu „Kulový blesk“ proběhla poměrně komická svatba s alkoholem posilněnou dohrou v bytovém domě, v bydlišti inspektora Drahoty. Toto ovšem nemusí být váš případ a vy naopak můžete svou svatbu oslavit ve zcela opačném duchu. Stěhování lze se svatbou propojit například tehdy, bude-li součástí svatebního daru i nový byt. Anebo třeba celoročně obyvatelná rekreační nemovitost.