Co udělat s žárovkou, když doslouží?

Tohle je otázka, se kterou se příliš lidí nezatěžuje. Někteří ale přece jen ano. Odpověď není jen jedna, protože každý z druhů se vyrábí jinou technologií, a proto se u každého využívají jiné postupy likvidace. Některé můžete vyhodit do směsného odpadu, jiné pouze do sběru na specializovaných místech. Co dělat, když svítidlo praskne a chceme ho vyhodit?zářící LED žárovky

Klasické žárovky a halogen

Většina výrobců a prodejců stanovuje cenu všech typů světelných zdrojů i s poplatkem za recyklaci. To ale vůbec neznamená, že byste se o to dál neměli zajímat. Právě naopak. Nejjednodušším způsobem se můžete zbavit zdrojů, které má doma stále většina Čechů. Klasické, halogenové a reflektorové žárovky můžete v klidu hodit do směsného odpadu nebo veřejných košů.

Zářivky a LED žárovky

Zde je nutné být opatrnější. Vlastníte-li modernější osvětlení, musíte se více zajímat i o jeho likvidaci. Úsporky, výbojky, LEDky, lineární a kompaktní zářivky je zapotřebí recyklovat. To znamená, že je vezmete a dáte do režimu zpětného odběru. Odnést je můžete do elektro obchodů, ale také na odběrná místa, kterých je v Čechách dnes již celá řada, a to i v malých městech.
recyklace žárovka Země

Proč se zrovna novější druhy recyklují?

Důvod je poměrně jednoduchý, ale u každého trochu jiný. Zářivky jsou jednoduše pro přírodu nebezpečné, protože obsahují asi 3 až 5 mg rtuti a musí se zničit speciálním způsobem. Zároveň obsahují součástky, které lze znovu využít při výrobě dalších kusů.

Led žárovky e27 Lightpark jsou úsporné žárovky, které je nejlepší dát do celého bytu. Zajistí Vám větší komfort a budou mít velkou úsporu. Pokud budete svítit neustále na Vaší peněžence se to neodrazí. Tyto žárovky lze dát do každé místnosti. Nebojte se toho, sice si budete muset ze začátku zvyknout, ale potom již budete velmi spokojeni s tím, jak tyto žárovky prosvítí váš domov.